TÜDEP Tekirdağ İhracat Zirvesi

TÜdep logo

Tekirdağ İhracat Zirvesi

1-PROGRAMIN KONUSU :
Programın konusu, Tüdep, 2023 İhracat hedefleri için KOBİ işletmelerinin ve toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi açısından Bölgesel İhracat Zirveleri Projesi kapsamında " TEKİRDAĞ İHRACAT ZİRVESİ" nin uygulanmasıdır.
2-PROGRAMIN AMACI :
Zirve Programı ile Tekirdağ-(Çorlu-Çerkezköy-Hayrabolu vd.) bölgesinde, özellikle ihracata uygun mal veya hizmet üretebilen ancak, henüz ihracat yapmayan veya muhtelif nedenlerle yapamayan, KOBİ niteliğindeki sanayi işletmelerinin, "2023 - 500 milyar dolar ihracat" sürecine dahil edilmesi amacı ile nitelikli ve katma değeri yüksek mal üreterek ihraç edebilmeleri amacı düzenlenen bir programdır.
Ayrıca Tekirdağ İhracat Zirvesi, ihracat için üretimde, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi kapsamında, ihracata hazırlıkla ilgili, bilgi ve motivasyon desteği sağlanarak, bilinç düzeyinin yükseltilmesi ile Tekirdağ bölgesinden maksimum sayıda KOBİ'nin, ihracatçı niteliği ile uluslar arası pazarlara girebilmesinin önemini işleyen bir saha uygulama programıdır.
3-PROGRAMIN TARİHİ :
Tekirdağ, Bölgesel İhracat Zirvesi için belirlenen tarih, 6 Nisan 2013' tür.( 09 30- 18 00 )
4- UYGULAMA MEKANI:
Tekirdağ İhracat Zirvesi'nin, Namık Kemal Üniversitesi işbirliği ve desteği ile üniversite kampüsündeki konferans salonunda gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
5-TEKİRDAĞ İHRACAT ZİRVESİ PAYDAŞLARI VE DESTEKÇİ KURUMLAR:
TÜDEP, zirve programlarını ve TİKE uygulamasını, başta Ekonomi Bakanlığı, olmak üzere, B.S.T. Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi, ÜSİMP, Kosgeb, TSE, TPE, Türk Eximbank desteği ile uygulamaktadır,
TİKE Tekirdağ programında işbirliği olarak da, üniversite-sanayi işbirliğinin gelişimi temasına uygun olarak, başta Namık Kemal Üniversitesi olmak üzere, Çorlu Teknopark, Tekirdağ Sanayi ve Ticaret Odaları, Tekirdağ Belediye Başkanlığı vb. kurumlar ile işbirliği hedeflenmektedir.
6- TEKİRDAĞ İHRACAT ZİRVESİ İLE HEDEFLENEN KİTLE:
İhracat Zirvesi programına, mal ve hizmet üreten, halen ihracat yapan veya henüz yapmayıp, gelecekte ihracat yapmayı planlayan KOBİ işletmeleri sahipleri ve yöneticileri, konu ile ilgili akademisyenler, girişimciler ve girişimci adayları, , girişimci adayı üniversite öğrenciler, üniversite-sanayi işbirliğine yönelik projesi olanlar katılabilirler.
7- ZİRVE PROGRAMININ UYGULANMASI :
Zirve Programı, uygulama öncesinden, Namık Kemal Üniversitesi yönetimi ve Tekirdağ Sanayi ve Ticaret Odası, yerel yönetim desteği ile ön hazırlıkların tamamlanıp, kongre mekanının düzenlenmesi ve katılımların sağlanması ile 6 Nisan Cumartesi saat 09 30'da başlayacaktır. Program ile ilgili taslak ilerleyiş şekli ve detaylar ekli dosyadadır.

8- ZİRVE PROGRAMI DAVETLİ PROTOKOL VE KONUŞMACILAR :

Eskişehir İhracat Zirvesi'nin ardından, Hedef 2023, Bölgesel İhracat Zirveleri kapsamında "Üniversite Sanayi İşbirliği- Ar-Ge-Yenileşim/İnovasyon " temalı olarak düzenlenen programa, Ekonomi Bakanı, Sn. Zafer Çağlayan, Kalkınma Bakanı Sn Cevdet Yılmaz, A.B'den sorumlu Bakanı Sn Egemen Bağış, TİM Başkanı Sn Mehmet Büyükekşi, Kosgeb Başkanı Sn.Mustafa Kaplan, ÜSİMP Başkanı Prf.Dr. A.Hamit Serbest, ihracat ile ilgili çeşitli bürokrat ve yöneticiler, özel sektörden yöneticiler, çeşitli mesleki örgütler ve STK Başkanları protokol olarak davetlidir.
Tekirdağ ili kapsamından ise, Tekirdağ Valisi Sn Ali Yerlikaya, İl Milletvekillerimiz, Sn. Ziyaeddin Akbulut, Sn Özlem Yemişçi, Belediye Başkanı Sn. Op.Dr.Adem Dalgıç, Namık Kemal Üniversitesi Rektör ve Yardımcıları, İl Genel Meclis Başkanı Av. Orhan Perçinoğlu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn Cengiz Günay, Çorlu sanayi Odası Başkanı İsmail Güleroğlu, Çerkezköy Sanayi Odası Başkanı Dursun Ali Tever ve çok sayıda yönetici davetlidir.

Logolar